Kiek mažylis turėtų priaugti svorio?..

Tiesą pasakius, kaip atsakyt į šį klausimą, tik pats mažylis žino tai, kiek jam priaugti svorio. Tai įprasta dauguma vaikų. Jei duosime daugiau pieno, nei reikia ar jis išgerai, tai gali būt, kad jis jjo atsisakys visai. O jei duosime maziau, tai gali būt, kad mažylis kitam maitinimui pabus anksčiau ir gali pradet kyšti kumštelius i burnytę.
Gydytojai kai matuoja svorį ima vidutiniška visų vaikų svorio skaičių, kuri dalina. Bet reikia žinoti ir tai, kad viditiniškų vaikų nebūna. Yra - lėtai svorį priaugančių ir yra greitai svorį priaugančių mažylių.
Bet jei mažylio svoris auga lėtai, tai dar nereiškia, kad jis nepavalgo ar serga. Jei mažylis visą laiką alkanas, tai geras ženklas jo greito augimo. Bet kartais lėtas svorio augimas kalba ir apie tai, kad gal mažylis serga. Jei lėtai svoris auga, tai geriau kuo greičiau kreiptis į gydytoją ir įsitikinti, kad jo sveikatėlė gera. Pasitaiko ir mažylių turintys didelę kantrybę, kurie lėtai priauga svorio ir neparodo, kad jie alkani. Kitaip, jei pasiulytumėm tokiems vaikams daugiau pieno, tai jie su malonumu jį išgertų ir pradėtų po truputi priaugti svorio. Vienu žodžiu, ne visi vaikai verkia kai jie būna alkani.


...atgal...