Kaip pamatuoti temperatūrą...

Kaip pamatuoti temperatūrą-ištisas mokslas ir menas! Jei esate tėvai, turite to išmokti,nes, kol vaikas užaugs, šį "veiksmą" teks atlikti kelis šimtus kartų.
Kaktos juostelės. Tai patys netiksliausi termometrai. Prie kaktos klijuojama juostele, kuri apytikriai parodo temperatūros pakilimą. Dabar jos retai naudojamos.

Burna. Temperatūra burnoje svyruoja nuo 35,2 iki 37,3 laipsniu C. Burnoje temperatūrą reikia matuoti po liežuviu. Ji matuotina termometrais MT 1671, MT 1931, MT1931 GT, MT 16C2, MT1951, MT16E1. 
Kaklo ir kirkšnies raukšlės. Čia temperatūra matuojama retai, ypač mažiems vaikams, nes termometro daviklis ne visuomet visiškai raukšlėse "paskęsta". 
       
Ausis. Matuodami temperatūrą ausies termometru IR1DE1, ausies kaušelį patempkite taip, kaip nurodyta instrukcijoje, ir švelniai įveskite į landą, jokiu būdu nestumkite termometro jėga. Temperatūra abiejose ausyse gali skirtis dėl susikaupusių nešvarumų ir sieros. Nedidelis sieros kiekis gali lemti netikslius duomenis.Apie padidėjusią temperatūrą termometras įspėja dešimčia trumpų garso signalų. Patogu ir tai, kad termometras turi didelį šviečiantį ekraną ir 12 matavimų atmintį, matavimo trukmė- 1 sekundė.

Pažastis. Klinikinėje praktikoje kūno temperatūra dažniausiai matuojama pažastyje. Žastą reikia priglausti prie kūno, kad sumažintumėte aplinkos temperatūrospoveikį. Normalus temperatūros svyravimas pažastyje yra 35,2-36,7 laipsniai C.Matuojant temperatūrą pažastyje termometro daviklis turi visiškai "paskęsti" matuojamojoje vietoje.Kūdikių ir mažų vaikų temperatūrai matuoti pažastyje patogūs elektroniniai termometrai MT1671, MT 1931, MT1931GT, MT16C2, MT1951, MT16E1.Temperatūros matavimo trukmė nuo 10 iki 60 sekundžių, apie matavimo pabaigą praneša garso signalas, atmintyje išlieka paskutinis matavimas.

Išangė. Matuojant temperatūra išangėje gyvsidabriniu termometru jo dalį, kurioje yra gyvsidabris, reikia sutepti kremu ar tepalu ir švelniai įvesti. Kūdikio kojas suimkite per čiurnos sąnarius ir sulenkite per klubo sąnarius. Matavimo metu kojas prilaikykite, kad mažylis nepadarytų staigių judesių ir nenulaužtų termometro. Gyvsidabrinį termometrą išangėje laikykite ne trumpiau nei 2-3 minutes. Išangėje temperatūrą matuoti patogiau elektroniniu termometru, nes jis saugesnis ir greičiau pamatuoja temperatūrą, pvz., termometras MT1871 pamatuoja temperatūrą per 10-20 sekundžių. Jo forma primena delfiną, tai saugo nuo per gilaus įvedimo į išangę.


...atgal...