Vaiko migdymas...

Nėra tėvų, nepageidaujančių, kad vaiką būtų lengviau migdyti. Vienas geriausių būdų nuraminti vaiką ir paskatinti eiti miego - pratinti jį gultis į lovą tuo pačiu metu. Šiame rituale turi dalyvauti mamytė ir tėvelis. Taip vaikas supras, kad tai laiminga ir maloni dienos pabaiga. Vaikai lengvai įgyja įpročių, mėgsta nuspėjamus ritualus. Kas vakarą prieš miegą atliekami tie patys veiksmai suteikia vaikui saugos pojūtį ir praneša apie artėjantį miego metą.

Šiame straipsnyje rasite:

Ką daryti ir ko nedaryti prieš guldant vaiką į lovytę.
Užsitęsęs raminimas: pagal vaiko amžių parinkti patarimai, kaip išmiegoti visą naktį.

Ką daryti ir ko nedaryti prieš guldant vaiką į lovytę

Miegas gali sujaudinti visą šeimą. Dienai baigiantis vaikai dažnai nenoriai skiriasi su mamyte bei tėveliu. Jie įsižaidę, ir nori toliau žaisti. Be to, jie gali bijoti vieni būti tamsoje.
Pavargę nuo dienos darbų, tėvai patys gali norėti poilsio ar pabūti tik dviese. Todėl ir tėveliams gali būti sunku migdyti vaikus.
Pateikiame patikrintą būdą, kaip pripratinti vaiką prie migdymo ritualo.

GERAI: Sukurk vaiko migdymo būdą

Ne kiekvienas būdas atlaiko laiko išbandymus. Vaikas lauks Tavo poelgių ir veiksmų, įsitvirtinusių jo sąmo-nėje. Ar tikrai norėsi kas vakarą išdainuoti visas lopšinių kasetės daineles? Pasirink savo būdą tik gerai viską apmąsčiusi, pagalvok apie vaiką nepamiršdama ir kitų šeimos narių.
Štai keletas gerų patikrintų būdų: šilta maudynė, apvilkti švaria pižama ir akimirkai priglusti prie savo artimiausiųjų,
mėgstamos knygelės skaitymas, ramios muzikos klausymas,
tėvelio, mamytės ar visos šeimos dainuojama mėgstama dainelė,
stipriai prisiglausti prie skudurinės lėlės, pliušinio žaisliuko ar prie apkloto, 
švelnus nugaros kasymas.

GERAI: Būk nuosekli

Pagal galimybes laikykis nustatytos miego valandos ir veiksmų tvarkos. Vyresniems vaikams pravartu užsiminti apie artėjantį miego metą. Priminkite tai maždaug pusvalandį prieš žaidimų pabaigą, paskui dar maždaug 10 minučių prieš miegą. Juos užklupęs netikėtas guldymas į lovą sukels didesnį priešinimąsi, nenorą nutraukti tai, ką daro. Stenkitės atlikti šį ritualą tik jų kambaryje arba vietoje, kur jie nuolat miega.

GERAI: Nuraminkite vaiką prieš miegą

Prieš miegą per daug nelinksminkite vaiko. Iš kūdikio lopšio išimkite nereikalingus pliušinius žaisliukus, palikite tik vieną, mylimiausią. Žaislų rinkimas bus ženklas, kad laikas nurimti. Paaugusiam vaikui neleiskite lakstyti po namus, šūkauti ar prieš miegą žiūrėti televizorių.

BLOGAI: Vaiko migdymas neturi per ilgai trukti

10 mėnesių vaikas gali užmigti per kelias akimirkas. Vyresniems vaikams paprastai reikia 15-30 minučių. Daugiau nei pusvalandis paprastai yra per daug.

BLOGAI: Nepalikite įjungtos šviesos

Svarbu išmokyti vaiką skirti dieną nuo nakties. Naktis - miego metas. Jei vaikas pabus, kai aplink bus tamsu, žinos, kad dar ne laikas keltis. Palikta degti ryški šviesa klaidina vaiką.

BLOGAI: Neguldykite vaiko į lovytę su buteliuku

Tiesa tai, kad žindymas padeda vaikui nurimti ir užmigti, tačiau kiaurą naktį pieną ar sultis geriančio vaiko dantukus veikia cukrus, todėl gali atsirasti ėduonis. Vaikas, įpratęs užmigti su buteliuku, sunkiai užmigs antrąkart, jei naktį pabudęs greta neras buteliuko arba jis bus tuščias.
 
GERAI: Būk lanksti

Jei vaikas serga arba jam prasidėjo sunkus tarpsnis, visiškai tinka truputėlį pažeisti įtvirtintas taisykles. Tačiau neatsisakyk iš karto viso ritualo. Sakykim, galima perskaityti vaikui dar vieną pasakaitę, tačiau negalima leisti užmigti žiūrint televizorių.

BLOGAI: Norėdama padėti vaikui miegoti, neskubėk jam duoti neskysto maisto

Kai kurie tėveliai įsitikinę, kad kūdikiai taip dažnai pabunda dėl to, kad skystas maistas jų nepasotina. Įsidėmėkite, kad motinos pienas ar atitinkamas pieno maistelis - idealus maistas 6 mėnesių neturinčiam kūdikiui. Tiesą sakant, neskystas maistas neskatina vaiko miego naktimis. Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, 6 mėnesių neturinčiam kūdikiui duokite tik skystą maistą.

GERAI: Migdomam vaikui skirk visą savo dėmesį

Vaiko migdymas turi būti išskirtinės reikšmės dalykas ir Tau, ir mažyliui. Neapgaudinėk vaiko tuo metu dirbdama ką nors kita. Skirk jam visą dėmesį, kai glaudi, maudai ar skaitai vakarais. Judviem abiem ilgainiui tai teiks vis daugiau malonumo.

Užsitęsęs raminimas: pagal vaiko amžių parinkti patarimai, kaip išmiegoti visą naktį

Naktį kiekvienas iš mūsų - ir žindukliai, ir suaugusieji - patiria paviršutiniško ir gilaus miego fazes. Tas, kas giriasi, kad jo vaikas išmiega visutėlę naktį, tiesą sakant, teigia, kad jo vaikas iš paviršutiniško į gilaus miego fazę pereina neverkdamas ir nesišaukdamas tėvelių. Kaip padėti vaikui to išmokti?

0-3 mėnesių kūdikiai

Naujagimio įpročiai dar ne visai suformuoti, todėl pirmosiomis savaitėmis jam galima leisti užmigti valgant ar supamam. 8-10 savaičių vaikelis gali pradėti mokytis pats užmigti. Leisdami žindomam vaikui užmigti, galime sukurti žindymo sąsają su miegu. To padarinys - vėliau nubusdamas jis gali riksmu reikalauti toliau žindyti. Jei maitinamas vaikas pradeda snūduriuoti, jį reikia atsargiai paguldyti į lopšį. Pabūkite netoliese, kol užmigs, tačiau migdomo vaiko nelaikykite ant rankų ir nesupkite. Jei vaikas naktį nubustų, Jūsų užduotis yra jį pamokyti, kad dabar laikas ne žaisti, o valgyti. Nedekite šviesos, nekalbinkite jo. Paprasčiausiai pamaitinkite, šlapią pervystykite ir vėl paguldykite į lovytę. Kuo mažiau dirgiklių jį pasiekė, tuo lengviau jam bus užmigti.

4-6 mėnesių kūdikiai

Keturių mėnesių kūdikiai gali nepabusdami miegoti beveik 12 valandų. Neskubėk, jam tik pradėjus skųstis ar virkauti kelti iš lovytės - tikriausiai pats vėl užmigs. Jei pabudęs vaikas norėtų valgyti, reikia jį pamaitinti. Jei pamaitintas ir pervystytas vaikas toliau verkia, prieik, pasirodyk, kad esi, paglostyk, švelniai pakalbink, tačiau stenkis nekelti iš lovytės. Tegu jis "atranda", kad gali pats nusiraminti ir vėl užmigti.

7-12 mėnesių kūdikiai

Tai tarpsnis, kai vaikui Tavęs ypač truks, jei Tavęs nematys net naktimis. Dabar jis ypač trokšta, kad būtum greta, kad priklausytum tik jam. Trumpi patikinimai pabudus, kad esi čia, padės jam šį tarpsnį išgyven-ti. Vaikas dažnai nubunda, kai mokosi naujo dalyko. Jei Tavo vaikelis mokosi stotis, gali tikėtis jo "pratybų" naktį lovelėje. Jei grįžai į darbą ir pastebi, kad pieno vis mažiau, maitinimas naktimis gali padėti jį išsaugoti. Tokiu atveju geriau, kad vaikas miegotų Jūsų miegamajame. Tai turėtų būti abiejų tėvų susitarimas.

12-18 mėnesių vaikai

Jei vaikas toliau būdrauja naktimis, gali padėti šios priemonės: pažadink jį pirma, kol jis Tavęs nepažadino. Prieš eidama gulti, sakykim, 11 valandą vakaro, pažadink vaiką, nuramink ir net pamaitink. Pasakyk jam: "Jei pabustum, tai jau pats susitvarkysi". Paskui paguldyk, nuramink ir nebekelk iš lovytės. Galimas dalykas, kad vėliau jis neturės priežasčių pabusti. Daugeliu atvejų iš vakarinio miego žadinamas vaikas nebunda naktimis.

2 metų vaikai

Dvimetis vaikas išgyvena tarpsnį, kai nesijaučia saugus naktimis. Normalu, jei jis vis atkeliauja į tėvų miegamąjį. Miegamajame šalia lovos galima patiesti čiužinį ar miegmaišį ir pasakyti mažyliui, kad visuomet gali ateiti ir prigulti specialiai jam parengtame guolyje, tik negalima žadinti tėvelių. Taip pat galima jį palydėti į jo kambarį. Jei dažnai nusileisi jo prašymams priimti į savo lovą, jis to tikėsis kasnakt.


...atgal...