First Post! 01/28/2008
 

Prisipažinkite- savo mažą kūdikėlį, ypač pirmagimį, nėra labai drąsu paimti ant rankų. Atrodo, kad jis lyg stiklinis ir bet koks neatsargus judesys gali jam pakenkti. O ką jau kalbėti apie pirmąsias maudynes, kurios visiems tėvams virsta tikru išbandymu. Į pagalbą kviečiamos patyrusios draugės, mamos, močiutės... Akušerė Kristina Kirijenko jau daugelį metų lanko naujagimius ir jų tėvelius, tad baugioms mamytėms ir tėveliams visada suranda padrąsinančių žodžių. Tikimės, kad akušerės patarimai ir jums padės įveikti jaudulį ir sugrįžę į namus išsiversite be jokių pagalbininkų.

Nereikia skubėti maudyti mažiuko tą pačią dieną. Sugrįžę iš gimdymo namų, leiskite naujagimiui apsiprasti su nauja aplinka, taip pat ir mamai reikia susivokti, pailsėti. O pirmosioms maudynėms verta į pagalbą pasikviesti tėtį, nes papildoma pora rankų labai praverčia. Kūdikiui ūgtelėjus maudymo procedūrą tėvelis galės perimti į savo rankas. Dauguma tėvų ir taip turi mažiau galimybių pabūti su savo atžala, tad maudynės gali virsti puikiu tėčio ir vaiko ritualu.

Maudymui ramiai pasiruoškite: patogiai išsidėliokite visus vonios reikmenis ir švarius kūdikio drabužėlius, kuriais aprengsite po vonios. Patalpos, kurioje maudomas mažylis, oro temperatūra turi būti apie 24-25oC. Kol nesugyja bambutė, nenukrenta virkštelės likučiai, naujagimį maudykite tik labai švariame virintame vandenyje. Į vonelę pripilto vandens temperatūra turi būti 37oC. Per pačias pirmąsias maudynes vaikelis nemuiluojamas- jis į vandenį guldomas tik susipažinimui su nauja procedūra. Vėliau rekomenduojama mažylį maudant naudoti vaikišką muilą. Naujagimį maudykite kiekvieną ar kas antrą dieną, bet muilinti užtenka tik pora kartų per savaitę. Kai nukrenta virkštelės likučiai, virinti vandens nebereikia. Maudynės neturėtų užtrukti ilgiau nei 10 minučių (o pirmomis savaitėmis užteks ir 3-5 minučių). Maudant neskubėkite, nedarykite staigių judesių, kalbėkite kūdikiui tik malonius žodžius.

Į vandenį vaiką guldykite labai švelniai: lėtai panardinkite kojytes ir atsargiai ranka pilkite vandenį ant viso kūnelio. Po to vaikutį ramiai paguldykite. Galvytę laikome ant savo rankos, iškeltą virš vandens. Po keleto maudynių, kai įgusite laikyti mažylį vandenyje, galima jį paguldyti ant pilvuko. Dažnai kūdikiams tokia padėtis patinka, tik svarbu budriai saugoti, kad galva neniurktelėtų į vandenį.

Muiluodami švelnia kūdikiams skirta kempinėle arba paprasto flanelinio vystyklo skiautele, labai rūpestingai išplaukite visas raukšles. Ypač atkreipkite dėmesį į pasmakrę, užausius, pažastis, kumštukus. Baigdami maudyti, nepamirškite mažylio perpilti švariu 37 laipsnių temperatūros vandeniu. Iškėlę mažylį iš vandens skubiai susukite į minkštą, gerai vandenį sugeriantį rankšluostį. Nespaudžiant, tik švelniai tapšnojant kruopščiai nusausinkite kiekvieną kūno raukšlelę. Kol neužgijusi bambutė, po maudynių labai svarbu nepamiršti ją rūpestingai nuvalyti spiritu.

Ar reikia mažylį tepti kremu, aliejumi, barstyti talku? Jeigu kūdikio užpakaliukas visgi paraudo, jį išbėrė, dėl gydymo būtina pasitarti su naujagimį prižiūrinčiu gydytoju. Profilaktiškai galima tepti kremais arba tepalais, kurių sudėtyje yra cinko oksido. Jei vaikelio oda sausa, rekomenduojama jį maudyti su vandenį minkštinančiomis ir odelę drėkinančiomis priemonėmis.

Draugiškas patarimas: nesinervinkite, jeigu jūsų kūdikėlis šluostomas bus labai nepatenkintas ir paleis dūdas. Ir mūsų pašnekovė sako, kad beveik nėra sutikusi kūdikių, kurie šluostomi ir rengiami drabužėliais neverktų, tačiau teškentis vonelėje patinka beveik kiekvienam... Beje, po maudynių rėksniukus nepatartina nuraminti maisteliu, nes prisirėkę ir prisiriję oro vaikučiai po to gausiai atpila. Geriau keliolika minučių luktelti. Mažyliai yra kur kas tvirtesni, nei mums atrodo, o negrabūs judesiai bei didžiulis jaudulys pirmųjų maudynių metu greit pasimirš. Vaikeliui maudynės yra ne tik švara, bet ir grūdinimas, oro vonios, švelnus masažas šluostant ir svarbiausia - bendravimas, suteikiantis kūdikiui didžiulį malonumą.