02/15/2008
 

Klausimai ir atsakymai...


1. Ar neišnešioti kūdikiai ir naujagimiai gali mūvėti „Pampers“ sauskelnes? 

 Žinoma, kad taip. Naujagimiams „Pampers“ institutas sukūrė spe-cialias sauskelnes taikydamas „Complete Care“ technologiją.

Tai specialus vidinis sluoksnis su angų sistema, per kurias sugeria-mas ne tik šlapimas, bet ir skystosios išmatos.

2. Kaip dažnai reikia keisti vienkartes „Pampers“ sauskelnes? 

 Vienkartines sauskelnes keičiame atsižvelgdami į vaiko poreikius bei amžių. Kuo kūdikis mažesnis, tuo dažniau jas keičiame. Keisti reikia mažiausiai kas 3 – 4 valandas.

3. Kaip veikia „Pampers“ sauskelnėms gaminti naudojamas balzamas?

  Nuo kūdikio šilumos bei judesių balzamas pasiskirsto vaiko odoje ir padengia ją neregimu apsauginiu sluoksniu. Šis sluoksnis puikiai saugo vaiko odelę nuo uždegimo.
 
4. Kiek kartų per parą tuštinasi žindomas kūdikis?

   Tai priklauso nuo kiekvieno vaiko. Žindomas kūdikis gali tuštintis iki 10 kartų per parą (geltonomis, be gleivių ar aštraus kvapo išmatomis). Kartais jis tuštinasi tik 1 kartą per dieną ar kas 2-3 dienas. Jei jis neverkia, neįtempia pilvuko (tai reikštų pilvo skausmą) – nėra reikalo kreiptis į gydytoją.

5. Kaip ilgai galima žindyti kūdikį?

  Kuo ilgiau kūdikis žindomas, tuo geriau. Nuo 6 mėnesių reikia papildomai maitinti ir kitu maistu.

Sukakus 1,5 metų, mama gali laipsniškai atpratinti vaiką nuo krū-ties. Jos pienas jau nebe toks vertingas, koks buvo pirmaisiais žindymo metais, o vaikas tik siekia mamos artumo.

6. Kaip nuslopinti pieno skyrimąsi?

  Darykite tai atsižvelgdamos į priežastį, kodėl norite nutraukti pieno gamybą.
Jei norite tik nustoti žindyti kūdikį, reikia neduoti jam krūties, o pieno perteklių nutraukinėti, tačiau kaskart ne iki galo. Jei pienas tvenktųsi, galite dėti ant krūties šaltus pavilgus. Jei nesame tikros, reikėtų kreiptis į gydytoją.

7. Nuo kada žindomam kūdikiui pradėti duoti sulčių?

  Maždaug 4 – 5 mėnesių kūdikiui pradedame duoti sulčių, nuo 4-12 lašų, kasdien dauginant iki ¼ arbatinio šaukštelio, vėliau kas 2 die-nas paros norma didinama po ¼ arbatinio šaukštelio. Stebime kū-dikį, jo būklę, elgesį, miegą, žiūrime, ar nekinta oda, nes tai reikštų alergiją šiam vaisiui arba virškinamosios sistemos sutrikimą. 

8. Ar galima 7 mėnesių kūdikį statyti į vaikštynes? 

 Iki 10 mėnesių kūdikiui nepatartina naudotis vaikštynėmis. Tik kai vaikas bandys pats stotis ir žengti pirmuosius žingsnius, galima leisti naudotis vaikštynėmis. 

9. Ar vaikas gali kartotinai sirgti užkrečiamąja liga?
 
 Persirgęs užkrečiamąja liga vaikas dažniausiai įgyja atsparumą jai visam gyvenimui. Tačiau būna, kad imuninė sistema nepagamina reikiamo kiekio antikūnų. Tokiu atveju jis gali kartotinai susirgti jau persirgta užkrečiamąja liga. 

10. Kokiu pienu maitinti nuo krūties atjunkytą vaiką?

  Nutraukusi maitinti krūtimi, mama turi valgydinti vaiką jo amžiui pritaikytu pienu. Jei abejoji, kokį pieną pasirinkti, pasitark su vaiko gydytoju. 

11. Ar galima į paplūdimį eiti su vaiku?

  Jei tinkamai apsaugosime vaiką nuo saulės spindulių (pvz., skėčiu), odą patepsime kremu su reikiamu saulės filtru, nėra jokių priežasčių neimti vaiko į paplūdimį. Kremai su saulės filtru rekomenduojami kūdikiams nuo 6 mėnesių. 

12. Kokios vaikų viduriavimo priežastys? Ką reikia daryti tokiu atveju? 

 Viduriuojama, kai patenka bakterijų ar virusų užkratas, apsinuodijama maistu, netoleruojamas kuris nors valgis, kai kalasi dantukai. Bet kuriuo atveju reikia kreiptis į gydytoją.

Taip pat reikia:
- duoti vaikui gerti, kad jo organizmas neprarastų daug skysčių,
- dažnai keisti sauskelnes, kad neatsirastų užpakaliuko odelės už-degimas (sauskelnių dermatitas).