01/28/2008
 

Viskas pirmą kartą. Ir tik iš pirmo žvilgsnio gana paprasti dalykai atrodo labai sudėtingi. Kaip taisyklingai naujagimį paimti ant rankų? Kaip jį aprengti?

Rengimo ABC

 Labai dažnai mažiukai paleidžia dūdas vos pradėjus juos rengti. Pasak akušerės, taip yra dėl to, kad mamos skuba. Kambarys, kuriame vaikutį rengsite, turi būti šiltas, o pats procesas ramus ir lėtas. Kalbinkite mažiuką, šypsokitės jam.   Pirmiausia užmaukite kojines. Juk šalti vaikutis pradeda nuo kojyčių ir rankyčių. Jei šios šąla, sutrinka kraujotaka, ir vaikelis gali būti arba neramus, arba per daug ramus. Naujagimiai mėgsta šilumą, todėl juos reikia aprengti truputį šilčiau, nei pats rengiesi, bet ne per daug šiltai. Renkite tik tais drabužėliais, kurie yra kaip tik arba didesni (jokiu būdu nerenkite išaugtais ar per siaurais). Erdvesniais bus lengviau aprengti, vaikeliui neverš, nespaus. Neišnešiotus naujagimius galima rengti išvirkščiais drabužėliais, kad visos siūlės, kurios glaudžiasi prie kūnelio, būtų paviršiuje ir nespaustų odelės.   Rengdami suraukiame palaidinukę ir užmauname per galvytę, stenkitės neuždengti veiduko. Dabar rankų eilė. Svarbiausia neužgauti vaikelio rankų pirštukų. Todėl juos rekomenduojame suspausti į kumštuką ir taip pranerti per rankovę. Venkite pūkuotų drabužėlių. Pirmi apatinukai tebūna be jokių siuvinėjimų ir pagražinimų. Visi drabužėliai, ypač tie, kurie liečiasi prie kūnelio, turi būti tik medvilniniai.

  Ar reikia drabužėlius lyginti?  

Drabužėlius reikia dažnai keisti – kiekvieną dieną po maudynių bei kaskart, kai vaikutis atpylė, sušlapo...  

Ar reikia kepurytės? 

 Jei temperatūra žemesnė nei 20 laipsnių šilumos, kepurytės reikia. Jei aukštesnė – ne. Be to, jei vaikutis gimė be plaukučių, pirmąjį mėnesį rekomenduojama rišti kepurėlę esant bet kokiai temperatūrai. Užriškite kepurėlę porai valandų kiekvieną kartą po maudynių.

  Imame ant rankų

  Imant reikia prilaikyti galvytę. Rekomenduojama tai daryti visą pirmą mėnesį. Jokiu būdu mažylio nesodinkite. Jei laikote ant rankų vertikaliai, laikykite už pažastų, kad mažylis kabotų. Vaikutis gali remtis nugaryte į tėvų rankas, tačiau neturėtų remtis užpakaliuku – „sėdėti“ ant rankos. Šitaip labai rizikuojama iškreipti vaiko stuburą.   Nemėtykite mažylio į viršų, nekilokite, kad jis neišsigąstų. Stenkitės šalia jo nedaryti staigių judesių. Kai kurie tėvai sako, kad kilojamas mažiukas krykščia... Patikėkite, tikrai ne iš laimės. Neretai tokie tėveliai klausia, kodėl vaikas prastai miega naktį.